Categories
Przemyślenia i inne takie

Imiona i głosy (cz.2)

Czas na kolejną porcję imion i moich skojarzeń z nimi związanych. Może zacznę dziś od tych brakujących? A więc ruszamy!
## Brakujące
Albina – roztrzepana, prędka, drobna kobietka. Śmieje się głośno, zawsze wyraża swoje zdanie, ale bywa nieszczera. Najczęściej pracuje w supermarkecie, albo podejmuje jakieś inne prace dorywcze.
Aleksandra – wesoła, energiczna, spontaniczna kobieta. Działa szybko (jeszcze zanim pomyśli), ale jest lubiana wśród innych, bo to dusza towarzystwa. Często zmienia zawód, ale gdy już się czegoś podejmie, robi to dość dobrze. Mało czasu spędza z rodziną, ale dużo ze znajomymi.
Anita – ma dość wysoki głos. Jest spokojna. Planuje wszystko z dużym wyprzedzeniem. Mało spontaniczna. Dość nieśmiała. Zapobiegliwa i strachliwa. Dużo czasu spędza z książką, bądź przed telewizorem. Ma niewielu przyjaciół, ale jej to nie przeszkadza. Dużo czasu spędza na powietrzu, nawet, gdy jest brzydka pogoda.

Czas na kolejną porcję imion i moich skojarzeń z nimi związanych. Może zacznę dziś od tych brakujących? A więc ruszamy!

Brakujące

Albina – roztrzepana, prędka, drobna kobietka. Śmieje się głośno, zawsze wyraża swoje zdanie, ale bywa nieszczera. Najczęściej pracuje w supermarkecie, albo podejmuje jakieś inne prace dorywcze.
Aleksandra – wesoła, energiczna, spontaniczna kobieta. Działa szybko (jeszcze zanim pomyśli), ale jest lubiana wśród innych, bo to dusza towarzystwa. Często zmienia zawód, ale gdy już się czegoś podejmie, robi to dość dobrze. Mało czasu spędza z rodziną, ale dużo ze znajomymi.
Anita – ma dość wysoki głos. Jest spokojna. Planuje wszystko z dużym wyprzedzeniem. Mało spontaniczna. Dość nieśmiała. Zapobiegliwa i strachliwa. Dużo czasu spędza z książką, bądź przed telewizorem. Ma niewielu przyjaciół, ale jej to nie przeszkadza. Dużo czasu spędza na powietrzu, nawet, gdy jest brzydka pogoda.
Artur – człowiek demolka. Wszystko co mu wpadnie w ręce jest po chwili zniszczone. Ma głos o średniej wysokości, może nieco chrapliwy. Próbuje uwodzić kobiety, ale średnio mu to wychodzi. Nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy, więc gdzie on tam kłótnia murowana. Często słucha muzyki, wbrew pozorom dość spokojnej. Kolekcjonuje płyty. Ma ich też sporo w samochodzie, w którym to spędza dużą część czasu. Telewizję ogląda rzadko. Na powietrzu przebywa tylko wtedy, kiedy musi, bo obce są mu sporty wszelakie czy nawet zwykłe spacery. Ma sporo znajomych, którym lubi się chwalić swymi poczynaniami czy zakupionymi płytami. Dobrze orientuje się co dzieje się w kulturze.
Edyta – kobieta o mocno zachrypniętym głosie (nadawałby się do teatru). Kocha myśliwskie psy. Ma przyjaciółkę, za którą oddałaby życie. Z mężczyznami już gorzej, ale też się jakiś znajdzie. Dzieci swych raczej nie rozpieszcza, ale kocha je nad życie. Dba o to, by były dobrze wychowane i jak najlepiej wykształcone. Edyta uwielbia słuchać muzyki (najczęściej popu). Ma sporo płyt. Często chodzi na koncerty swych ulubionych wokalistów. Woli nawet poświęcić dłuższy wakacyjny wyjazd na jedno- czy dwudniową podróż na koncert jednego ze swych idoli.
Elwira – kojarzy mi się z prostytutką, albo fałszywą kobietą wiecznie podrywającą chłopców. Jest zawsze wyzywająco ubrana, ma mocny makijaż. Jej głos jest niski i zimny. Elwira ma sporą ilość przyjaciółek, ale są one równie fałszywe jak ona, dlatego często się z nimi kłóci. Uwielbia chodzić na imprezy i popija na nich zdrowo. Dziećmi się nie zajmuje, więc szybko wpadają w kłopoty…
Damian – kojarzy mi się z mężczyzną upośledzonym umysłowo o chrapliwym głosie. Siedzi w domu, truje głowę innym.
Dawid – mężczyzna o średniej wysokości mocno nosowym głosie, wysoki, przystojny. Lubi psy myśliwskie, zwłaszcza te mniejsze, bo wszędzie może je ze sobą zabrać a bardzo lubi podróżować. Kocha muzykę, ma mnóstwo płyt. Żona mu się nie udała, więc czas swój spędza w pracy bądź ze znajomymi. Od czasu do czasu zajmuje się dziećmi.
Eryk – spokojny, rozważny mężczyzna o dość wysokim głosie. Jest typowym domatorem. Lubi zdobywać wiedzę, więc wiecznie siedzi nad książkami, albo przed komputerem. Czasem słucha muzyki. Nie zakłada rodziny. Rzadko podróżuje, ale gdy już się gdzieś wybiera to są to dalekie kraje np. Egipt.
Izabela – wysoka kobieta o bezdźwięcznym, wysokim głosie. Fałszywa, złośliwa, kłótliwa jędza. Większość czasu spędza ze swymi koleżaneczkami i obgaduje innych. Często kłuci się z mężem i wchodzi w konflikty z resztą rodziny. Słabo gotuje, sprząta rzadko. Kocha zwierzęta, ale słabo to okazuje. Lubi czasem wypić i wtedy jest jeszcze bardziej nieznośna. Często ma humory.

Dalsza część listy

J

Kobiety

Janina – bardzo rozważna, rozsądna, stateczna kobieta o małej ilości znajomych. Wygląd ma przeciętny. Głos zimny, niezbyt niski. Z zawodu jest kwiaciarką albo cukiernikiem. Jej zainteresowania to rękodzieło oraz rośliny. Za zwierzętami nie przepada. Jest starą panną. Robi wszystko wg ustalonego planu i odznacza się zupełnym brakiem spontaniczności. Jej życie jest zwykłe szare i ponure.
Jadwiga – wesoła, głośna, przyjazna wszystkim kobieta przy tuszy o niskim, leciutko zachrypniętym głosie. Uwielbia spędzać czas z rodziną i znajomymi. Nie przerażają ją problemy z dziećmi, choć nie udaje, że ich nie ma, tylko odważnie stawia im czoła. Lubi sobie dłużej pospać, ale zwykle nie ma na to czasu. Co rok wyjeżdża nad morze, bo tam czuje się najlepiej. Rzadko kiedy się denerwuje, ale gdy już to nastąpi, jej krzyk słychać w całej okolicy. Zawsze chciała być przedszkolanką, ale nic z tego nie wyszło.
Julia – kobieta o wysokim, może piskliwym głosiku. Jest żywa, energiczna, chętna do działań wszelakich, ale ma słomiany zapał do powziętych zadań. Lubi się ładnie ubrać, ale nie jest typową zakupoholiczką. Kocha zwierzęta, zwłaszcza te egzotyczne. Kiedy dostaje większej chandry zamyka się w mieszkaniu ze swymi zwierzętami i nie dopuszcza nikogo do siebie.
Jolanta! – To kobieta o niskim, chrapliwym głosie. Jest nerwowa, zgryźliwa, bez przerwy narzeka, albo się czegoś czepia. Bardzo rzadko ma dobry humor. Jest raczej powolna, flegmatyczna, ale mimo wszystko bardzo punktualna. Dobrze się odżywia i dość dużo się rusza. Potrafi być bardzo wścibska.
Justyna – ma dość wysoki, zachrypnięty lekko głos. Z zachowania trochę podobna do Eli, tyle że zdecydowanie bardziej spokojna i nieśmiała. Lubi się ładnie ubrać. Często zazdrości innym. Lubi małe psy. Swojemu poświęca bardzo wiele czasu i dużo na niego wydaje. Ma niewielu przyjaciół. Lubi czytać pisma kobiece. Nie przepada za gotowaniem.
Jagoda – miła, wesoła, szczera kobieta o pięknej urodzie. Ma przyjemny niski głos nadający się do telewizji. Ubiera się dość skromnie. Bardzo dużo czasu poświęca innym (nie tylko znajomi, ale i wolontariat). Ma niewiele czasu na sen, bo gdy już wróci do domu, lubi poczytać dobrą książkę. Przepada za zwierzętami, ale nie posiada swojego pupila, gdyż nie miałaby czasu, aby się nim zajmować.
Julita – to osoba nieśmiała, cicha, wycofana, grzeczna (jako dziecko nigdy nie sprawiająca kłopotów). Ma matowy, lekko zachrypnięty głos. Całym sercem oddaje się podjętej pracy. Lubi zwięrzęta, ale ich nie posiada, bo wiecznie jest czymś zajęta. Nadgodziny to dla niej normalność.

Mężczyźni

Jacek – ma dość niski, lekko chropowaty głos. Jako dziecko wielki rozrabiaka. Jako dorosły… mężczyzna dość zwyczajny. Chodzi do pracy, wraca z niej zmęczony, więc siada przed telewizorem i oczekuje ciepłego posiłku. Chętnie bawi się z dziećmi zwłaszcza w weekendy. Ma mnóstwo znajomych i lubi z nimi wypić. Czasami krzyczy na swą małżonkę. Rozpieszcza dzieci, ale one wolałyby, aby rodzice się nie sprzeczali.
Jakub – mężczyzna o niskim głosie. Z zawodu jest strażakiem. Dobry dla swojej żony, jeszcze lepszy dla dzieciaków. Lubi duże psy. Nie wyobraża sobie mieszkać w mieście, bo lubi mieć wokół siebie dużo przestrzeni i obcować z naturą.
Jan – jako dziecko mały kłamczuszek. Jako dorosły – spokojny, rozważny mężczyzna. Ma bardzo niski głos (mógłby być aktorem). Nie ma żadnych hobby, poświęca się pracy, znacznie mniej rodzinie. Jest bogaty i lubi szpanować tym co ma. Dzieci dostają od niego wszystko co sobie zamarzą oprócz miłości, zrozumienia i poświęconego czasu. Żona również nie ma pociechy z męża, ale ma za co kupić ciuchy i pojechać z psiapsiółkami na wakacje do ciepłych krajów. Zdarzają się też Janki, które bez przerwy się uczą. Studiują kierunek za kierunkiem i ani myślą założyć rodzinę.
Jarosław – mężczyzna spod znaku kapcia. Spokojny, we wszystkim podporządkowany żonie. Większość czasu spędza w domu z dziećmi, chyba, że musi iść do pracy. Co rok organizuje długie wakacyjne wyjazdy dla swej wielodzietnej rodziny. Razem z żoną mają wspólnych znajomych, z którymi też czasem wyjeżdżają, albo spotykają się na kawie czy herbacie. Ich dzieci się przyjaźnią, więc wszelkie imprezy urodzinowe organizowane są wspólnie. Jarek lubi dobrze zjeść, więc żona mu dogadza. Mimo to mężczyzna nie jest gruby, bo dzieci swymi rozlicznymi pomysłami skutecznie pozbywają go zbędnych kilogramów.
Jeremi – mężczyzna o niskim, dość radiowym głosie, jednak go nie wykorzystuje, gdyż pracuje w urzędzie. Jest nudny tak jak jego praca. W wolnym czasie czyta gazety i rozwiązuje krzyżówki. Dużo ogląda telewizję – zwłaszcza wiadomości z kraju i ze świata oraz teleturnieje. Pali papierosy. Często spaceruje, zwłaszcza w weekendy. Jest w posiadaniu perskiego kota, który bez przerwy śpi na jego kolanach, gdy ten okupuje kanapę przed telewizorem.
Jerzy – mężczyzna uczciwy, dobry, taktowny, szczery, zawsze wesoły, dusza towarzystwa. Ma ładny niski głos. Jego żona jest bardzo wymagająca a on spełnia jej zachcianki, jednak gdy miarka się przeleje, potrafi i krzyknąć. Dużo pracuje, zwłaszcza za granicą. Lubi psy. Dzieci wychowuje dość ostro i dba o ich stosowne wykształcenie. Lubi dobrze zjeść i chętnie poznaje nowe smaki.
Julian – jako dziecko straszny rozrabiaka. Jako dorosły… No cóż, on chyba nigdy nie dorośnie. Uwielbia kupować wszelkie gadżety, chętnie zmienia samochody, często gra w gry. Jest w posiadaniu małego terriera, z którym wychodzi na długie spacery a potem chwali się znajomym ile to kilometrów zrobił. Ma dzieci i rozpieszcza je, kupując wypasione zabawki i telefony komórkowe.

K

Kobiety

Kamila – kobieta dość spokojna, zaradna, obrotna. Zajmuje się biznesem. Ma dość niski, przyjemny głos. Nie ma czasu dla dzieci, zwierząt nie lubi. Dla siebie też nie ma czasu, gdyż jest pracoholiczką.
Karina – kobieta o dość wysokim, zachrypniętym głosie. Uwielbia konie! Przepada za kinem. Lubi wszelkie wyjścia ze znajomymi a ma ich całkiem sporo. Dzieci nie ma, konia też, bo ją na to nie stać, ale ma swojego ulubionego wierzchowca w stadninie. Karina jest bardzo ładna i wielu mężczyzn się za nią ogląda, ale ona jest bardzo wybredna.
Karolina – no cóż… Nie podoba mi się to imie. Zdecydowanie bardziej wolałabym mieć na imię Agnieszka, albo chociaż Dorota. Karolina to wg mnie osoba nudna: zgryźliwa, wiecznie niezadowolona, nerwowa, skryta. Ma niewielu znajomych, bo i o czym miałaby z nimi rozmawiać. Dużo słucha muzyki, trochę czyta i ogląda telewizję. Dzieci traktuje niezwykle surowo. Nie znosi ich sprzeciwu. Jest daleka od bezstresowego wychowania. Jest nieczuła, więc jej mąż ledwo z nią wytrzymuje (dobrze, że jeszcze ma dzieci).
Katarzyna – kobieta o bardzo zachrypniętym głosie. Jest niska. Ma pucołowatą buzię. Włosy bujne, obcięte na krótko. Ubiera się w obcisłe ciuchy, nosi zamszowe, pomiestne torebki. Buty raczej na niskim obcasie, bo Kasia chodzi szybko. Uwielbia gotować i piec. Pracuje w cukierni. Uwielbia jeść, nawet w nocy, dlatego jest przy tuszy. Katarzyna dużo śpi, ale bywa, że miewa koszmary i wtedy gwałtownie wybudza się ze snu. Za czasów dzieciństwa była bardzo chorowitą dziewczynką. Miała silną alergię połączoną z astmą: anginy, zapalenia oskrzeli – wszystko to normalność. Obecnie objawy alergii wreszcie ustąpiły i Kasia jest w posiadaniu pekińczyka, którego kocha nad życie. Kasia lubi podróżować, ale ponieważ nie jest rozrzutna, na dłuższe wyjazdy pozwala sobie stosunkowo rzadko. Kiedy wreszcie zdecyduje się na dzieci nie potrafi ich wychowywać. Z córką zbytnio się spoufala, a syna z kolei traktuje zdecydowanie zbyt surowo. Do męża też odnosi się dość chłodno, choć gdy było trzeba potrafiła go ugłaskać. Kaśka jest bardzo zżyta ze swą mamą i wszystko jej mówi, co się dzieje w domu i w pracy, z czego nie jest do końca zadowolony jej mąż, zwłaszcza jeśli chodzi o te domowe sprawy.
Kinga – kobieta o średniej wysokości miłym, radiowym głosie. Swój talent wykorzystuje w pełni, ponieważ pracuje w radiu i bardzo za ową pracą przepada. W wolnym czasie poświęca się rodzinie i zwierzakom, których ma dość sporo. Ma umiarkowaną ilość znajomych, z którymi spotyka się od czasu do czasu. Męża ma dobrego, statecznego, który zawsze jej pomorze w obowiązkach domowych kiedy ją w radiu przetrzymają.
Klara – spokojna, melancholijna kobieta. Jest niepoprawną romantyczką. Zawsze szukała tego jedynego… księcia z bajki a wybrała najgorszego z możliwych. Jej głos jest gładki, melodyjny. Klara lubi podróżować, więc gdy jej się z mężem nie układa, wyjeżdża bez względu na stan portfela.
Klaudia – kobieta o zimnym, niskim głosie i równie zimnym charakterze. Klaudia uwielbia może i chętnie spędziłaby nad nim większość życia. Nie ma dzieci. Ma tylko kota i jedyną przyjaciółkę, która jest od niej dużo starsza. Klaudia uwielbia perfumy, ale na ciuchy nie zwraca już tak dużej uwagi. Dużo czasu spędza w centrach handlowych.
Kleopatra – to imię raczej pasuje mi bardziej do kota niż do człowieka.
Kornelia – wysoka kobieta o dość niskim, zachrypniętym głosie. Ubiera się ekstrawagancko. Lubi chodzić do kina i do teatru. Ma sporo znajomych, ale nie ze wszystkimi utrzymuje dobre stosunki. Ma zmysł artystyczny. Pięknie maluje. Potrafi urządzać wnętrza. Nie gardzi też fotografią. Jej mąż – raczej spokojny, ale Kornelia wiecznie ma do niego jakieś pretensje i chłopina już ledwo ciągnie z wybrykami żony.
Krystyna – miłe, wesoła kobieta. Dużo czasu spędza na powietrzu. Jest oddana mężowi i dzieciom. Ma kilka dobrych koleżanek i ze dwie przyjaciółki. Starsze Krystyny bywają lekko zgryźliwe i zmęczone życiem.

Mężczyźni

Kacper – niezwykle pomysłowe dziecko. Dorosły mężczyzna o tym imieniu jest zwyczajny – wraca z pracy, okupuje kanapę przed telewizorem. Nie zawsze poświęca czas dzieciom. Lubi spędzać czas ze swoimi znajomymi na rybach, bądź oglądaniu meczy. Jego głos jest chłodny, niski, nieciekawy.
Kamil – jako dziecko bardzo nieśmiały, wycofany chłopiec. Jako dorosły – też cichy spokojny, ale naturalnie wyzbył się dziecięcych lęków i wycofania. Planuje wszystko z wyprzedzeniem. Lubi wyjeżdżać z żoną za granicę. Kocha wętkarstwo. Ma dobrą pracę. Nie przepada za zwierzętami. Jego głos jest niski, zimny, może z wadą wymowy?
Karol – typowy podrywacz. Jest przystojny. Ma ciepły, łagodny głos. Jest leniwy. Ma wielu znajomych. Za zwierzętami nie przepada, za to kocha samochody. Podróże też go jakoś specjalnie nie kręcą, bardziej już gry. Jest maminsynkiem.
Krystian! – Mam zdecydowanie złe doświadczenia z facetami o tym imieniu. To mężczyźni porywczy, wybuchowi, nadpobudliwi, z niszczycielskimi zapędami. Nie dbają o swoją własność, zresztą o czyjąś również. Lubi zwierzęta, ale zajmowanie się nimi ceduje na pozostałych członków rodziny. Często kłóci się ze znajomymi i rodziną. Kocha zagraniczne podróże i ma na nie pieniądze, ale bywa też, że popada w kłopoty finansowe właśnie ze względu na swą zapalczywość i szybkie, często w ogóle nieprzemyślane decyzje. Dzieci stara się wychowywać surowo, ale średnio mu to wychodzi. Krystian lubi jeździć na rowerze, czasem pobiegać. Zawsze zabiera wtedy z sobą psa. Kocha muzykę, zwłaszcza rocka i metal i trochę popu.Ma dużo płyt, ale nie są one w dobrym stanie. Lubi dobre samochody, ale nie ma na nie pieniędzy, bo poświęca je na podróże.
Krzysztof – mężczyzna o pięknym, ciepłym, lekko nosowym głosie. Jest cichy, nieśmiały, skryty. Ma zdolności językowe. Lubi zwierzęta, kocha muzykę, ale nie jest jakimś typowym kolekcjonerem płyt. Dobrze czuje się wśród rodziny i najbliższych przyjaciół, których nie ma zbyt wielu, ale za to zawsze może na nich liczyć. Od czasu do czasu lubi też obejrzeć dobry film, czy nawet przeczytać książkę. Jest maminsynkiem. Ma sporawy brzuch, bo nie przepada za ruchem, a mamusia jak najbardziej mu dogadza. Jako dziecko był typowym beksą, wiecznie trzymającym się maminej spódnicy.
Ksawery – mężczyzna o niskim, ciepłym, lekko nosowym głosie. Ma bardzo szlachetny charakter. Żadnej pracy się nie boi. Jest przystojny. Lubi psy. Kocha bardzo swoje dzieci, ale wychowuje je żelazną ręką. Wobec żony jest bardzo czuły i troskliwy.

8 replies on “Imiona i głosy (cz.2)”

Co do Jolanty,
to znam 3,
dwie baardzo spoko,
i faktycznie punktualne i zorganizowane 😀
a jedna prawie tak jak piszesz 😀

U mnie również, tylko te imiona na K w wielu przypadkach się nie zgadzają. O swoim imieniu tak negatywnie? :O :D. Na M będzie Milena? xD

No, nareszcie druga część.
Co do Janiny się nie zgadzam. W każdym razie nie całkowicie. Moja babcia:
1. miała niski głos,
2. lubiła zwierzęta.
Ale tak, uwielbiała również rośliny.
I może jeszcze Artura znałam innego, niż opisujesz. Ale niektóre są naprawdę trafione.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *